Νίκη του Πανωλενιακού στο εξ αναβολής παιχνίδι με το Σ.Ε.Φ.Α (Φωτογραφίες)

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: (02-06-12 εξ αναβολής) ΠΑΝΩΛΕΝΙΑΚΟΣ – Σ.Ε.Φ.Α. 38-38 (44-42 ΠΑΡΑΤΑΣΗ)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Διεξήχθη το Σάββατο το εξ αναβολής παιχνίδι για τον ηλειακό όμιλο της Γ΄ ΕΣΚΑΗ, με το οποίο ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος. Ο Πανωλενιακός (φωτό) κέρδισε 44-42  στην παράταση το Σ.Ε.Φ.Α. που παρατάχθηκε με μόλις πέντε παίκτες. Αυτή ήταν η πέμπτη νίκη της ομάδας του Θανάση Γιαννόπουλου στο πρωτάθλημα και τερμάτισε στην έκτη θέση ενώ το Σ.Ε.Φ.Α. κατέλαβε την προτελευταία. Στο α΄ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν συνεχώς ένα μικρό προβάδισμα και αυτό τελείωσε 20-23. Στο γ΄ δεκάλεπτο, ο Πανωλενιακός πέρασε μπροστά με τέσσερις πόντους και το Σ.Ε.Φ.Α. κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση με τρίποντο του Γ. Μουζάκη (38-38). Στο τέλος του έξτρα πενταλέπτου, ο Αβραμόπουλος έκανε το 44-42, 5΄΄ πριν τη λήξη και στην τελευταία επίθεση το τρίποντο του Σ.Ε.Φ.Α. ήταν άστοχο.

Τα δεκάλεπτα: 7-9, 13-14, 11-4, 7-11/6-4

Πανωλενιακός: Τσούτης 6, Καλλονάς 8, Σ. Στροφύλλας 8, Η., Στροφύλλας 2, Μιχαλόπουλος, Αδάμ 2, Κωνσταντινόπουλος, Αβραμόπουλος 18 (4).

Σ.Ε.Φ.Α: Χ. Μουζάκης 6, Μαρκατσέλης 7, Χαλούλος 2, Γ. Μουζάκης 14 (4), Μουρτζίνης 13 (1).