Πανωλενιακός – Ήρα Προαστείου 54-51

Ο Πανωλενιακός πήρε μια σπουδαία νίκη για τη 2η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ απέναντι στην Ήρα Προαστείου!

Η ομάδα του Πανωλενιακού μπροστά σε 150 φιλάθλους της που κατέκλυσαν το Αυστραλιανό αθλητικό κέντρο Ωλένης δημιουργώντας μια φανταστική ατμόσφαιρα πήρε μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι στην Ήρα Προαστείου με 54-51.
Η ομάδα του Καράτουλα μπαίνοντας δυνατά στον αγώνα κατάφερε και πήρε διαφορά προηγούμενη στο ημίχρονο με 30-22. Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε τους 12 πόντους (47-35), κάτι που δεν κράτησε για πολύ καθώς στο 4ο δεκάλεπτο τα πολλά φάουλ που χρεώθηκαν οι παίχτες του Πανωλενιακού έστειλαν από πολύ νωρίς τους Πατρινούς στη γραμμή των βολών, οι οποίοι με την σειρά τους ροκάνισαν τη διαφορά για να έρθει το τελικό 54-51.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Πανωλενιακού την Τετάρτη 11/06 εκτός έδρας και συγκεκριμένα στα Καλάβρυτα όπου θα αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα στις 19:00.

Δεκάλεπτα: 17-14, 30-22, 47-35, 54-51

Πανωλενιακός: (Λεβεντούρης) Βαρελάς, Γιαννόπουλος 7 (2), Μάρρας 5, Παλαιόπουλος 9 (3), Κότσαλος, Μπεκυράς 12 (1), Αναστόπουλος 10 (1), Τσιπολίτης 6, Μαρίνος 4, Βλάχος 1