Ήρα Προαστείου – Πανωλενιακός 44-48

Ο Πανωλενιακός πήρε σπουδαίο διπλό στα πλαίσια της 6ης Αγωνιστικής των αγώνων μπαράζ, νικώντας στο κλειστό του Γλαύκου την Ήρα Προαστείου με 44-48.

Τι και αν έχει εξασφαλίσει την άνοδο από την προηγούμενη αγωνιστική ο Πανωλενιακός σημείωσε μια ακόμη νίκη, αυτή την φορά εκτός έδρας και συγκεκριμένα απέναντι στην Ήρα Προαστείου. Και οι δυο ομάδες ήταν αδιάφορες βαθμολογικά καθώς έχουν ήδη ανέβει ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων κάτι που τους έδωσε το δικαίωμα να παίξουν χωρίς άγχος.

Ο Πανωλενιακός μπήκε δυνατά στον αγώνα και με ένα σερί 03-14 πήρε μια διαφορά 11 πόντων η οποία όμως εξανεμίστηκε στο 2ο δεκάλεπτο με το ημίχρονο να λήγει 21-23 υπέρ του. Στο 3ο και 4ο δεκάλεπτο παρά την άμυνα ζώνης και την πίεση που δέχτηκε σε όλο το γήπεδο η ομάδα από το Καράτουλα κατάφερε να αντεπεξέλθει και έτσι να πάρει μια σπουδαία νίκη με 44-48 (την 5η σε 6 αγώνες) η οποία του εξασφαλίζει σίγουρα την 2η θέση στο μίνι πρωτάθλημα των play-off.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Πανωλενιακόυ αύριο Τετάρτη 25/06 στο κλειστό του Καράτουλα απέναντι στην Α.Ε. Καλαβρύτων στις 20:00.

Δεκάλεπτα: 03-14, 21-23, 28-32, 44-48

Πανωλενιακός: (Λεβεντούρης) Βαρελάς, Γιαννόπουλος 6, Μάρρας 5 (1), Κότσαλος 5 (1), Παλαιόπουλος, Μπεκυράς 5, Τσιπολίτης 23, Μαρίνος 2, Βλάχος 2